FANDOM


Łucka City
adres: ul. Łucka 15 - Wola
Lucka city warsaw
Wieżowiec Łucka City.
Całkowita wysokość: 120 m
Wysokość do dachu: 106 m
Kraj: Polska
Miasto: Warszawa
Liczba kondygnacji
nadziemnych:
30
Rozpoczęcie budowy: 2000
Ukończenie budowy: listopad 2004
Projektant: Maria Berko-Haas, Marek Sędzierski


Łucka City to warszawski wieżowiec o łącznej wysokości 120 metrów, wybudowany przez firmę J.W.Construction Holding S.A. Jest to najwyższy w Polsce budynek mieszkalny, w którym znajdują się łącznie 342 mieszkania, a ich powierzchnia wynosi od 37 do 243 . Na wyższych piętrach położone są apartamenty z doskonałymi widokami na Warszawę.

Na siedmiu podziemnych i trzech naziemnych poziomach znajduje się parking, wyżej na pięciu naziemnych kondygnacjach mieszczą się biura i punkty usługowe, m.in. bank. Wieżowiec posiada nowoczesne udogodnienia: 6 szybkobieżnych wind, monitoring kamerami wideo, basen, fitness club, taras widokowy, drzwi do klatek schodowych otwierane kartą magnetyczną.

Po południowej stronie budynku zwaca uwagę ślepa ściana z reklamą developera. W 2008 roku rozpoczęła się budowa przyległego do niej apartamentowca Prosta Tower projektu Stefana Kuryłowicza.

Linki zewnętrzne Edytuj


Wieżowce Warszawy


Wybudowane: Pałac Kultury i NaukiWarsaw Trade TowerRondo 1Centrum LIM (Hotel Mariott)Warsaw Financial CenterInterContinentalOxford TowerIntracoTP S.A. TowerŁucka CityBłękitny WieżowiecMillennium PlazaORCO TowerNovotelBabka TowerZłote TarasyIlmetPZU TowerHotel HiltonNorth GateThe Westin Warsaw    W budowie: Złota 44Grzybowska TowerCentrum Żelazna Tower    Proponowane: Lindleya Office CornerKulczyk TowerLiliumWiezowiec Gminy ZydowskiejKaleidoscopeHines TowerProsta TowerRondo TowerWalicow TowerPirelliEurocentrumPulawska Supersam     Warszawskie Wieżowce