FANDOM


NTT DoCoMo Yoyogi Building
adres: 5-24-3 Sendagaya
NTT DoCoMo Yoyogi Building Japan 2006
NTT DoCoMo Yoyogi Building
Całkowita wysokość: (892 ft) 272,0 m
Wysokość do dachu: (787 ft) 239,9 m
Kraj: Japonia
Miasto: Tokio
Liczba kondygnacji
nadziemnych:
31
Rozpoczęcie budowy: 1997
Ukończenie budowy: 2000
Projektant: Kajima Design, NTT Power and Building Facilities


NTT DoCoMo Yoyogi Building jest wieżowcem w Japonii w Tokio, w dzielnicy Shibuya. Budynek ma przeszło 200 metrów wysokości, ale nigdy nie był najwyższym w mieście. Jego budowa rozpoczęła się w roku 1997. Trwała 3 lata została ukończona w 2000 roku. Ten drapacz chmur ma wraz z antena 272 metry wysokości. Jednak najwyższe piętro znajduje kilkadziesiąt metrów niżej. Budynek ma 28 pięter i trzy kondygnacje podziemne. Całkowita powierzchnia wynosi 51 122 m². Wykorzystywany jest jako biurowiec w celach telekomunikacyjnych. Głównymi materiałami z jakich budynek powstał to: stal, szkło i kamień. W 2002 roku dodano zegar znajdujący się 160 metrów (492 stóp) nad ziemią (przewyższył on dotąd najwyżej umieszczony zegar na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie). Zegar ma średnicę 15 metrów. Został tam umieszczony ze względu na 10 rocznicę NTT DoCoMo. Wyższe partie budynku są wyposażone w kolorowe światła wskazujące pogodę.


CiekawostkiEdytuj

  • 4. co do wysokości wieżowiec w Tokio.
  • Zapotrzebowanie na energię jest pokrywane z CGS i energii słonecznej.
  • W budynu działa system segregacji odpadów I uzdatniania wody.Woda jest przetwarzana i ponownie używana, a woda deszczowa używana jest do spuszczania wody w toaletach.
  • Sprzęt przeciwpożarowy również wciela w życie przyjazne środowisku aspekty. Żadna z gaśnic umieszczonych w budynku nie zawiera szkodliwych dla warstwy ozonowej chemikaliów.

Linki zewnętrzneEdytuj