FANDOM


Novotel Warszawa Centrum
adres: ul. Marszałkowska - Śródmieście
Warszawa - Hotel Novotel
Widok na Novotel Warszawa Centrum
Całkowita wysokość: 111 m
Wysokość do dachu: 106 m
Kraj: Polska
Miasto: Warszawa
Liczba kondygnacji
nadziemnych:
33
Rozpoczęcie budowy: 1972
Ukończenie budowy: 1974
Projektant: S. Samuelson


Novotel Warszawa Centrumhotel należący do sieci Novotel (dawniej występujący pod nazwą Hotel Forum) został wybudowany w latach 1972-1974, i był jednym z pierwszych wysokościowców w powojennej Warszawie i obok hotelu Victoria jednym z pierwszych hoteli o zachodnim standardzie. Budynek zbudowała szwedzka firma Skanska dla polskiego biura turystycznego Orbis. Hotel znajduje się przy rondzie Dmowskiego, które jest jednym z głównych węzłów komunikacyjnych Warszawy. Hotel przeszedł w latach 2004-2005 gruntowną modernizację. Zmieniono kolor elewacji z żółtej na szarą, zmodernizowano całą infrastrukturę i pokoje. Gruntownie przebudowane zostało również przyziemie hotelu przenosząc wejście główne z zaplecza hotelu na jego front od strony ulicy Marszałkowskiej. Obecnie hotel ma standard czterogwiazdkowy.

Pokoje Edytuj

  • Pokoje (łącznie) - 734
  • Pokoje 1 - osobowe - 50
  • Pokoje 2 - osobowe - 663
  • Apartamenty - 21
  • Pokoje dla niepalących - 225
  • Pokoje dla niepełnosprawnych - 6
  • Pokoje z dostępem do internetu - 734

Ciekawostka Edytuj

  • W hotelu (wówczas Hotelu Forum) rozgrywają się epizody filmu "Pajęczarki" (1993) w reżyserii Barbary Sass z Adrianną Biedrzyńską (Ewa) i Marią Pakulnis (Magda) w rolach głównych. Ewa - studentka AWF, uprawiająca gimnastykę na przyrządach, w celu zdobycia pieniędzy na wyjazd do Nowego Jorku forsuje okna mieszkań na wysokich piętrach należących do znajomych bogatych biznesmenów. Po reprezentacyjnym balu w hotelowej restauracji, gdzie panie poznały dwóch amerykańskich biznesmenów, Ewa wykonuje akrobacje na ścianie jednej z wyższych kondygnacji hotelu.
  • Przed renowacją ze względu na swoją formę i kolor elewacji hotel był znany w Warszawie jako wielka tabliczka g....

Linki zewnętrzne Edytuj


Wieżowce Warszawy


Wybudowane: Pałac Kultury i NaukiWarsaw Trade TowerRondo 1Centrum LIM (Hotel Mariott)Warsaw Financial CenterInterContinentalOxford TowerIntracoTP S.A. TowerŁucka CityBłękitny WieżowiecMillennium PlazaORCO TowerNovotelBabka TowerZłote TarasyIlmetPZU TowerHotel HiltonNorth GateThe Westin Warsaw    W budowie: Złota 44Grzybowska TowerCentrum Żelazna Tower    Proponowane: Lindleya Office CornerKulczyk TowerLiliumWiezowiec Gminy ZydowskiejKaleidoscopeHines TowerProsta TowerRondo TowerWalicow TowerPirelliEurocentrumPulawska Supersam     Warszawskie Wieżowce