FANDOM


Rondo 1
adres: Rondo ONZ 1
Śródmieście
Rondo1
Widok z Ronda ONZ
Całkowita wysokość: 194,0 m (maszt)
Wysokość do dachu: 159,0 m
Wysokość najwyższego piętra: 142.0 m
Liczba kondygnacji
nadziemnych:
40
Rozpoczęcie budowy: 2003
Ukończenie budowy: 2006
Projektant: Skidmore, Owings and Merrill / AZO
Powierzchnia
wszystkich
pomieszczeń:
58.000 m2


Aaarondo11

Rondo 1 - nowoczesny wieżowiec w Warszawie, w Polsce z charakterystyczną, transparentną fasadą, składający się z dwóch połączonych ze sobą części: niższego, 10-kondygnacyjnego budynku (Rondo 1A) położonego pomiędzy ulicami Pańską, Mariańską i Świętokrzyską w którym dominują usługi oraz parking oraz 40-kondygnacyjnej wieży (Rondo 1B) przy (na rogu ulic Świętokrzyskiej i Jana Pawła II. W wieżowcu znajduje się ok. 55 tys. m² powierzchni biurowej do wynajęcia, 18 szybkich wind panoramicznych oraz 12 wind towarowych.

Projekt i budowaEdytuj

Projekt kompleksu przy Rondzie ONZ powstał w wyniku współpracy polskiej pracowni architektonicznej AZO i światowej sławy architektów z amerykańskiej firmy Skidmore, Owings & Merill, specjalizującej się w projektowaniu budynków wysokich i mającej na swoim koncie takie projekty jak Sears Tower i John Hancock Center w Chicago, czy Jin Mao Tower w Szanghaju. Budowa rozpoczęła się w 2003 roku i kosztowała ok. 200 milionów euro. W styczniu 2006 nastąpiło otwarcie budynku B i wprowadzenie się tam pierwszych najemców, a (7 marca odbyło się uroczyste otwarcie budynku).

W czerwcu 2006 r. budynkowi przyznano główną nagrodę na targach nieruchomości CEPIF 2006 w kategorii: najlepszy biurowiec w regionie CEE.

GaleriaEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj


Wieżowce Warszawy


Wybudowane: Pałac Kultury i NaukiWarsaw Trade TowerRondo 1Centrum LIM (Hotel Mariott)Warsaw Financial CenterInterContinentalOxford TowerIntracoTP S.A. TowerŁucka CityBłękitny WieżowiecMillennium PlazaORCO TowerNovotelBabka TowerZłote TarasyIlmetPZU TowerHotel HiltonNorth GateThe Westin Warsaw    W budowie: Złota 44Grzybowska TowerCentrum Żelazna Tower    Proponowane: Lindleya Office CornerKulczyk TowerLiliumWiezowiec Gminy ZydowskiejKaleidoscopeHines TowerProsta TowerRondo TowerWalicow TowerPirelliEurocentrumPulawska Supersam     Warszawskie Wieżowce